• AKTUALNOŚCI

          • NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ, CZYLI WARSZTATY RECYTATORSKIE W STAWISKU
            • NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ, CZYLI WARSZTATY RECYTATORSKIE W STAWISKU

            • Grupa uczniów naszej szkoły, w ramach przygotowań do XXI Edycji Konkursu Recytatorskiego im. Jarosława Iwaszkiewicza, skorzystała z zaproszenia Muzeum im. Jarosława Iwaszkiewicza w Stawisku i w dniu 4 kwietnia br. wzięła udział w warsztatach recytatorskich. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona jest twórczości Wisławy Szymborskiej. Uczennice i uczniowie prezentowali wybrane wiersze noblistki, a aktor Grzegorz Damięcki udzielał wskazówek interpretacyjnych i warsztatowych. Była to niecodzienna lekcja literatury - artystyczny klimat miejsca pomagał w przeżywaniu poezji, a wyjątkowa - kameralna - atmosfera spotkania pozwoliła na prezentację emocji i poszukiwanie nowych ścieżek interpretacyjnych.

              W. Morawski nauczyciel j. polskiego

          • ŚWIĘTO TEATRU W BIBLIOTECE
            • ŚWIĘTO TEATRU W BIBLIOTECE

            • W dniach 27-31.03.2023 r. biblioteka szkolna zamieniła się w magiczne miejsce, bowiem 27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Uczniowie z klas 2a, 2b, 2c wraz z wychowawczyniami oraz panią dyrektor zostali zaproszeni do obejrzenia przedstawienia teatralnego pt. "Kredki" w wykonaniu uczennic klasy 4b. Dzieci miały okazję odegrać krótkie scenki teatralne m.in. "Turniej Rycerski’", które to dostarczyły widzom wielu wrażeń. Wszyscy wyśmienicie bawiliśmy się bo: TEATR TO ŚWIETNA ZABAWA!!!

              A. Białous nauczyciel bibliotekarz

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
            • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

            • Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. We wtorek 4 kwietnia uczniowie SP1 na znak solidarności z osobami dotkniętymi spektrum autyzmu przyszli do szkoły ubrani na NIEBIESKO i wzięli udział w akcji zorganizowanej przez SU.

              Zmień perspektywę, zauważ neuroróżnorodność! 

          • Pośród drzew widoczny dziedziniec i  budynek szkoły
            • DZIEŃ PRZYJAZNEJ SZKOŁY

            • We wtorek 21 marca 2023 r., tuż przed godziną 17:30 zaczęli się zjawiać nasi pierwsi goście, których powitała Pani Dyrektor Barbara Mazur i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego. Koło teatralne zaprezentowało bajkę "Szelmostwa lisa Witalisa", a zespół wokalny "Arfik" wykonał piosenki "Rzeka marzeń" i "Szkolny rock`n`roll". Podczas prezentacji multimedialnej rodzice i przyszli pierwszoklasiści poznali ofertę placówki - staraliśmy się pokazać, co dokładnie wyróżnia nas spośród innych szkół i z czego jesteśmy dumni! 

              Następnie przyszedł czas na udział w licznych atrakcjach, które zostały przygotowane dla naszych nowych uczniów. W kilkuosobowych grupach pod opieką nauczycieli, dzieci wraz z rodzicami mieli okazję zwiedzić naszą Szkołę, zajrzeć do sal lekcyjnych, gdzie prezentowane były różne zajęcia tematyczne, m.in. zabawy językowe, eksperymenty chemiczne, muzyczne przygody z Bum Bum Rurkami, zabawy robotami edukacyjnymi, degustacja pysznych gofrów oraz zabawy plastyczne - oczywiście w asyście wolontariuszy, którzy chętnie dzielili się zdobytą wiedzą i twórczą aktywnością. 

              Rodzice mogli uzyskać informacje dotyczące działalności edukacyjnej, wychowawczej i opiekuńczej naszej Szkoły, porozmawiać z nauczycielami różnych przedmiotów, odwiedzić kawiarenkę przygotowaną przez Radę Rodziców. 

              Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg Dnia Przyjaznej Szkoły serdecznie dziękujemy!

              Mamy nadzieję, że ze wszystkimi, którzy skorzystali z naszego zaproszenia spotkamy się 1 września 2023 roku!

          • Korytarz szkolny, w tle barwna, wiosenna dekoracja, przed którą stoją dwie kobiety prowadząc dialog
            • PRZYSZŁA DO NAS PANI WIOSNA!

            • 21 marca zaprosiliśmy do naszej Szkoły Panią Wiosnę. Nasi milusińscy z klas 1-3 w barwnych, kwiecistych strojach, w radosnym nastroju rozpoczęli wiosenny czas w otoczeniu pięknych dekoracji. Na szkolnym korytarzu odbyło się muzyczne spotkanie wiosenne. Uczennice i uczniowie rozwiązywali tematyczne zagadki, zaśpiewali piosenki, zatańczyli i zagrali utwory na różnych instrumentach. Pani Wiosna była zachwycona pięknymi występami i obdarowała dzieci drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, że upragniona Wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i krzewy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!

          • Tablica z narysowanym słońcem i chmurką obok kolorowe kredki
            • SUKCESY PLASTYCZNE UCZNIÓW

            • Liliana Łuniewska została laureatką XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Moje spotkanie z folklorem" zorganizowanego przez Zespół Edukacyjno-Artystyczny Przygoda w Rybniku i Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej Przygoda w Rybniku. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań kulturą ludową, rodzimą oraz innych krajów świata. Lila otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej 10 - 12 lat. Praca Liliany powstała pod kierunkiem p. Mariki Wojsław.

              Liliana Łuniewska przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego dla młodzieży "Sztuka na talerzu", którego pomysłodawcą jest Bednarska Szkoła Podstawowa Terytorium Raszyńska z siedzibą w Warszawie reprezentowana przez RaszArt. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć kompozycję nawiązującą do dzieła znanego artysty przy użyciu produktów spożywczych i sfotografować ją. Praca Liliany przedstawiająca "Kobietę w zielonej sukience" Tamary Łempickiej wykonana głównie z warzyw zdobyła wyróżnienie.

              Wyniki konkursu Laureaci | RaszArt

              Gratulacje!

              Liliana Łuniewska z kl. 5a została laureatką konkursu o zasięgu ogólnopolskim "Zmiana diety dla planety" zorganizowanym przez Federację Polskich Banków Żywności z siedzibą w Warszawie. Konkurs ten jest częścią projektu "Ekomisja w podstawówkach", którego partnerem jest Lidl Polska. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie pracy plastycznej w obszarze szacunku do żywności, zbilansowanej diety i niemarnowania żywności. Praca Liliany zajęła I miejsce w kategorii wiekowej 9-11 lat.

              Konkurs plastyczny “Zmiana diety dla planety” – wyniki

              Gratulacje!

              Leonard Łuniewski z kl. 1a wziął udział w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Rzeka - dziedzictwo natury, kultury i tradycji" zorganizowanym przez Dom Kultury w Łapach. Tematem konkursu było ukazanie piękna i majestatu rzeki w różnych porach roku, ukazania jej form i zjawisk. Praca Leonarda została wyróżniona poprzez kwalifikację do wystawy.

              Informacje o wynikach konkursu

              Gratulacje!

          • Na ciemnym tle logo Ministerstwa Edukacji i nauki, napis 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika i wizerunek astronoma
            • NICOLAUS COPERNICUS - 550. ROCZNICA URODZIN

            • "Jedynka" świętuje!

              Nie sposób pominąć takiego wydarzenia. Człowiek, którego zna cały świat. Polak. Czym się zajmował? Wcale astronomia nie była jego zarobkowym zawodem. Astronomem był z zamiłowania. Hobby! Dzięki miłości do nauki dokonał rzeczy spektakularnej - wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię!!!

              Nina Pietrzak nauczycielka historii

          • Grafika głów dziecięcych
            • "WIELKA UCIECZKA" - PRZEDSTAWIENIE PROFILKATYCZNE

            • W piątek 10 marca 2023 r., klasy 5 i 6 wzieły udział w przedstawieniu Grupy Teatralnej T z Torunia o tematyce społeczno - integracyjnej pt. "Wielka ucieczka". Co ucieka? Kto ucieka? Rozum? Serce? Rozum i Serce dowiadują się, że ich przyjaciel "Giętki" woli spędzać czas z łobuzem niż z ukochanym dziadkiem. Czy "Giętki" odzyska Rozum? Czy Serce wróci na swoje miejsce?

              Celem widowiska było uświadomienie młodym widzom wzmacniania w sobie postawy asertywnej, a także gdzie szukać wsparcia w przypadku przeżywania trudności. Animatorzy zwrócili również uwagę młodzieży, jakie wartości ma rodzina i jakie są relacje z jej członkami, a szczególnie z seniorami. Dzięki interakcji z publicznością, oryginalnym bohaterom, strojom i rkwizytom spektakl dostarczył uczniom świetnej zabawy i refleksji nad niebezpieczeństwami, jakie na nich czyhają. To była prawdziwa mieszanka śmiechu, profilaktyki i edukacji.

              Wych. kl. 6b p. Nina Pietrzak 

          • Uczniowie SP1 w Milanówku na scenie Sali Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie. Dzieci ukazują radość z udziału w spektaklu
            • NASZE WĘDRÓWKI Z KOZIOŁKIEM MATOŁKIEM

            • Przez kilka kontynentów, różne strefy klimatyczne i kulturowe wędrowali uczniowie klas czwartych. Niecodzienne peregrynacje możliwe były podczas wizyty w magicznej przestrzeni Sceny Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie. W piątek 10 marca br. podziwialiśmy niezwykłą adaptację „Przygód Koziołka Matołka”.

              Mimo że zdążaliśmy do Pacanowa, gdyż tam – jak wiadomo – kozy kują, to celem naszej wycieczki było odkrywanie celu życiowej wędrówki. Dzieci i dorośli byli prowadzeni przez wędrownych kuglarzy (aktorzy wspaniale odegrali role cyrkowych artystów), którzy przybyli do warszawskiego teatru i ze swoich walizek, kufrów i skrzyń wyczarowywali magiczny świat. Euforia i ekscytacja towarzyszyły wizytom w przeróżnych przestrzeniach świata. Bogactwo środków teatralnych – kostiumy, rekwizyty, efekty pirotechniczne, światło i dźwięk - oddziaływało na nasze zmysły i sprawiało, że pragnęliśmy wspólnie z Elizą Borowską (aktorką, która mistrzowsko wcieliła się w rolę tytułowego koziołka) pokonywać kolejne życiowe wyzwania.

              Formuła spektaklu zachwyciła młodszych i trochę starszych widzów. Zdobyliśmy energię, dzięki której dzielnie pokonywać będziemy kolejne życiowe wyzwania.

              Wizyta w Tetrze Polskim w Warszawie odbyła się w ramach realizacji projektu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.  

              Wojciech Morawski nauczyciel j. polskiego

          • Grupa dziewcząt siedzących w dwóch rzędach w strojach sportowych
            • ZAWODY SPORTOWE

            • 27 stycznia 2023 r., w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej odbył się turniej Mazovia Cup 2023 w piłce ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji stanęło 7 drużyn reprezentujących gminy: Błonie, Brwinów, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn i Podkowa Leśna (2 reprezentacje).

              Gminę Milanówek reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku. Dziewczęta z „Jedynki” ambitnie stawiały czoło swoim rywalkom. Dokładały wszelkich starań, żeby dobrze wypaść w turnieju i wywalczyć najwyższe trofeum. Pokonały drużyny z Błonia oraz z Brwinowa. Niestety przegrana z dziewczętami z Michałowic i Podkowy Leśnej udaremniła starania o podium. Wszystkim należą się gratulacje i podziękowania.

              Warto nadmienić, że reprezentantki naszej szkoły w piłce ręcznej nabywają coraz więcej umiejętności i doświadczenia, prezentując w kolejnych turniejach coraz wyższy poziom gry. Co potwierdzają w swoich komentarzach opiekunowie innych drużyn.

              Obserwatorom zawodów nie umknął również fakt, iż uczennice naszej szkoły wystąpiły w nowych strojach sportowych. Prezentowały się wyjątkowo w „nowej odsłonie”. Jest to najnowszy zakup dla uczniów reprezentujących Szkołę Podstawową nr 1 w Milanówku w zawodach sportowych, którego przy wsparciu Dyrekcji udało się dokonać. Stroje zostały zaprojektowane specjalnie dla naszej szkoły. Nowy wzór strojów został entuzjastycznie przyjęty przez uczniów.

              Nauczyciel WF p. Karol Cieloch