• AKTUALNOŚCI

          • ZNAKOMITA ZABAWA ÓSMOKLASISTÓW!
            • ZNAKOMITA ZABAWA ÓSMOKLASISTÓW!

            • W piątek 16.06.2023 r., klasy ósme miały pożegnalną dyskotekę. Impreza, którą zorganizowali Rodzice wraz z uczniami rozpoczęła się uroczystym polonezem, którego choreografię przygotowały pp. J. Staśczak-Mierzejewska i I. Błeszyńska. A potem... zabawa taneczna - na parkiecie królowały dyskotekowe hity! Uczniowie bawili się wspólnie do ostatniej piosenki – wielu z nich okazało się prawdziwymi królami tańca! Z pewnością wspomnienia pozostaną na długo w sercach naszych Absolwentów, bo była to ostatnia okazja do wspólnej zabawy z kolegami i koleżankami z klasy w murach naszej Szkoły. 

          • Złoty puchar
            • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

            • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

              Stephanie Sofia Caruci Barraza, nasza uczennica z klasy 7b została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. ”RODZINA ULMÓW z MARKOWEJ – historia wypełniona dobrocią i miłością”. 

              Uroczyste zakończenie konkursu miało miejsce we wtorek 20 czerwca 2023 r. Konkursowa Gala odbyła się w "Centralny Przystanek Historia IPN" w Warszawie. Wśród gości byli obecni: Dorota Bojemska – Przewodnicząca Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Pani Agnieszka Matłoka – Dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pan dr Mateusz Szpytma – Wiceprezes IPN. Reprezentacje szkół zostały uroczyście podjęte, a uczniowie nagrodzeni cennymi podarunkami.

              Urszula Filipczyk - nauczycielka religii

              RECYTATORSKIE SUKCESY

              XXI Konkurs Recytatorski im. Jarosława Iwaszkiewicza, organizowany przez Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku dostarczył wielu emocji.  Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Wisławy Szymborskiej. Gala finałowa odbyła się 2 czerwca w Stawisku, a w jury zasiadali aktorzy: Magdalena Warzecha, Grzegorz Damięcki i Jerzy Łazewski.

              Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie z naszej szkoły: Bartosz Parchan z klasy 7b otrzymał Nagrodę Burmistrza Milanówka Pana Piotra Remiszewskiego, a Patrycja Pruszyńska z klasy 8c zdobyła wyróżnienie.

              Serdecznie gratulujemy.

              Wojciech Morawski – nauczyciel j. polskiego


              KONKURS GEOLOGICZNO - ŚRODOWISKOWY

              Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB) z siedzibą w Warszawie wraz z jego oddziałami regionalnymi zorganizował Ogólnopolski Konkurs Geologiczno - Środowiskowy "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem: Geologiczna Różnorodność Ziemi. Ideą przyświecającą pomysłodawcy konkursu było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o dziedzictwie naturalnym, konieczności i możliwościach jego ochrony. Istotne było spojrzenie na przyszłość naszej planety poprzez pryzmat procesów, które kształtowały jej środowisko w przeszłości i działalność człowieka. Wśród nagrodzonych prac znalazła się praca Liliany Łuniewskiej z kl. 5a, którą uczennica wykonała pod kierunkiem pani Katarzyny Cisek.

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


              SZKOLNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

              Z okazji Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa w dniach 11 - 19 maja 2023 r., odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie, który miał formę testu on-line. Pytania dotyczyły bezpieczeństwa w sieci, w szkole, w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy. W każdym pytaniu poprawna była jedną odpowiedź. Do zdobycia było 20 punktów.

              W konkursie łącznie wzięło udział 91 uczniów z klas 4-8.

              Wynik 100% poprawnych odpowiedzi uzyskali:

              Wiktoria Boguszewska 4a

              Jan Rybicki 5a

              Amelia Żarkiewicz 6b

              Helena Osińska 7a

              Oliwia Matusiak 7a

              Filip Łojko 7a

              Magdalena Smolińska 8a

              Aleksandra Rozmarynowska 8a

              Mateusz Gardzioła 8a

              Karol Przewiedzikowski 8b

              Filip Polański 8b

              Helena Szczuka 8b

              Gabriela Staniak 8b

              Maja Mistecka 8c

              Aleksandra Andraszewska 8c

              Izabella Sobieszczuk 8c

              Zuzanna Siepietowska 8c

              Kajetan Kowalski 8c

              Bartłomiej Błeszyński 8c

              Serdeczne gratulacje!

              Wręczenie dyplomów i upominków odbędzie się 21.06.2023 r. Prosimy laureatów o obecność.

              Magdalena Wardzińska, nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa


              OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 

              Liliana Łuniewska przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Nasza Flaga", którego głównym celem było promowanie obchodów świąt narodowych, edukowanie w zakresie zasad wywieszania polskiej flagi państwowej, historii barw narodowych i ich znaczenia oraz przekazanie wiedzy w zakresie ważnych wydarzeń i wybitnych postaci z historii naszego kraju. Organizatorami konkursu była Parafia pw. św. Mikołaja w Lublinie wraz z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Na konkurs wpłynęło 4051 prac. Liliana za swoją pracę plastyczną, na której umieściła kontury budynków m. in. Pomnika Bohaterów i kościołów w Milanówku, otrzymała wyróżnienie.

              VI LETNI BIATHLON MILANOWSKI

              Leonard Łuniewski z kl. 1a został brązowym medalistą w pierwszej kategorii wiekowej w VI Letnim Biathlonie Milanowskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Armii Krajowej w Milanówku, Miejskie Centrum Kultury - Dział Sportu oraz Radę Rodziców SP 2. Zawodnicy z pierwszej grupy wiekowej (rok ur. 2015 - 2016) mieli do przebiegnięcia dystans 500 m. (2 x 250 m.), w czasie którego oddawali strzały z karabinka laserowego znajdującego się na stanowisku strzeleckim do dużych krążków z postawy leżącej z podpórką pod nadzorem sędziego.

              Brawo!

              SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY HistoRyjki ROZSTRZYGNIĘTY!

              I miejsce - Veronica Zawisza kl. 8b

              II miejsce - Izabella Sobieszczuk kl. 8c

              III miejsce ex aequo - Marcel Młynarski kl. 5b i Aleksandra Andraszewska kl. 8c

              Na konkurs wpłynęło 114 prac. Najciekawsze wyłoniło jury składające się z 12 osób. 

              Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy. Gratulujemy wygranej!

              Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.


              Nina Pietrzak - nauczycielka historii

              TEATRALNY LAUR

              Czerwcowa wyprawa do Warszawy na długo pozostanie w pamięci uczestników zajęć teatralnych, które odbywają się w naszej szkole. Nasz spektakl pt. „Wybrane Szelmostwa Lisa Witalisa” doceniono - zostaliśmy zaproszeni na galę I Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich TEATROSFERA. Wydarzenie odbywało się 6.06.2023 w Scenie Relax i swoją oprawą przypominało ceremonię wręczenia najznakomitszych nagród.

              Czerwony dywan, ścianka dla fotoreporterów, statuetki, fanfary, blask fleszy, niezwykła oprawa artystyczna – czuliśmy, że uczestniczymy w niezwykłym artystycznym spotkaniu. 

              Radość nasza była wielka, gdy usłyszeliśmy werdykt jury – otrzymaliśmy wyróżnienie w I Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich TEATROSFERA w kategorii wiekowej 11-13 lat. Jury podkreślało oryginalną zabawę dziecięcą polską literaturą klasyczną i wielką radość, która płynęła z grupowej interakcji.

              W mistrzowskiej grupie teatralnej współpracowali w tym roku uczennice i uczniowie: Tola Hołub (kl. 4a), Zuzanna Grzyb, Julia Maślakiewicz, Zofia Wielińska (kl. 4b), Joanna Siezieniewska (kl. 4c), Ewa Bożek (kl. 5c), Mikołaj Rutkowski (kl. 7a), Aleksandra Okrasa, Bartosz Parchan i Małgorzata Radziak (kl. 7b).

              WYRÓŻNIENIE I WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TEATRÓW AMATORSKICH TEATROSFERA.pdf 

              Wojciech Morawski - opiekun Koła Teatralnego

              OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO "OLIMPUS"

              Już czwarty raz uczniowie naszej szkoły stanęli w szranki z dziećmi z całej Polski w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z języka angielskiego. Zarówno starsi, jak i młodsi napisali bardzo trudny test zawierający różnorodne pytania przekrojowe sprawdzające znajomość słownictwa i struktur gramatycznych w języku angielskim. Testy były dopasowane do poziomu uczestników.

              Z wielką przyjemnością gratulujemy naszym laureatom:

              Olimpusek

              Patrycji Bartosiak 2c za zajęcie 7

              Natalii Kurant 2b - za zajęcie 15

              Zofii Romańskiej 2b - za zajęcie 10

              Wojciechowi Juchniewiczowi 3b - za zajęcie 6 miejsca w Polsce

              Olimpus

              Tymonowi Gruzielowi 6b - za zajęcie 15

              Antoniemu Kaczmarkowi 7a - za zajęcie 13

              Barbarze Łazar 7b - za zajęcie 14 miejsca w Polsce.

              Uczestników było razem 12530 w klasach 1-3 oraz 4048 w klasach 6-7, 6072 w klasach 4-5 oraz 3387 w klasach 8. Nasi uczniowie zajęli miejsca od 6 do 52, co stanowi bardzo dobry wynik.

              Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, determinacji i ochoty, by dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami.

              Jesteśmy z Was dumni!

               

              Anita Racka-Gozdek - koordynatorka konkursu

               

              "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

              W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie naszej Szkoły kontynuowali udział w III edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy"

              II DEKANALNY KONKURS PLASTYCZNY "EUCHARYSTIA - NAJWIĘKSZY SKARB KOŚCIOŁA"

              Liliana Łuniewska z kl. 5a wzięła udział w II Dekanalnym Konkursie Plastycznym - "Eucharystia - największy skarb Kościoła", który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Armii Krajowej w Milanówku. Głównym koordynatorem był ks. Łukasz Dańczak wraz z zespołem katechetów. Liliana, której opiekunem była pani Urszula Filipczyk, zajęła I miejsce w kategorii klas 4 - 6.

              Gratulacje!

              OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

              Liliana Łuniewska z kl. 5a przygotowała pracę plastyczną na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Makulatura to nie śmieć - Moczary" zorganizowany przez Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych, z siedzibą w Łomży oraz Zakład Gospodarki Odpadami w Łomży. Tegorocznej edycji konkursu przyświecała idea wzbudzenia zainteresowania tematem bagien w ujęciu przyrodniczym i twórczym, uświadomienia znaczenia obszarów podmokłych dla człowieka oraz konieczności ich ochrony, a także krzewienia kultury i postawy ekologicznej wśród najmłodszych. Liliana zdobyła jedną z głównych nagród.

              WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO I FOTOGRAFICZNEGO

              W maju w naszej Szkole odbyły się dwa Konkursy: plastyczno-literacki "Postać z wiersza" i plastyczno-fotograficzny "Wiosna w Milanówku". Jury postanowiło nagrodzić zgłoszone prace i wszyscy, którzy wzięli udział otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Laureaci Konkursów: Leonard Łuniewski kl. 1a, Ida Välitalo kl. 4b, Liliana Łuniewska kl. 5a, Magdalena Dubielecka kl. 8a. Prace ozdobią naszą szkolną przestrzeń. Dziękujemy Wam bardzo za zaangażowanie oraz czas, który poświęciliście, aby wykonać prace. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach już w nowym roku szkolnym.

              Gratulujemy i życzymy dalszych, konkursowych sukcesów!

              Marika Wojsław - nauczycielka plastyki

              III OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA LALKĘ TEATRALNĄ „DOMOWE CUDAKI 2023”

              W ogłoszonym przez Domowy Teatr Lalek III Ogólnopolskim Konkursie na Lalkę Teatralną "Domowe Cudaki" Leonard Łuniewski z kl. 1a zajął I miejsce i otrzymał Złotego Cudaka w kategorii do lat 10. Głównym celem konkursu było promowanie, upowszechnianie sztuki lalkarskiej oraz wzmacnianie w uczestnikach postaw proekologicznych. Dzieci miały za zadanie wykonać kukiełkę teatralną z elementów przeznaczonych do recyklingu.

              KANGUR MATEMATYCZNY

              Uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. We wszystkich uczestniczących krajach data konkursu i zestawy zadań są takie same. Konkurs  jest rozgrywany w sześciu kategoriach i  ma charakter jednorazowego testu. Utrudnieniem jest zasada, iż za błędną odpowiedź uczeń otrzymuje punkty ujemne.

              W tym roku w naszej szkole najlepiej poradził sobie z zadaniami uczeń klasy 4a Franciszek Arak, który uzyskał wynik bardzo dobry.

              Natomiast wyróżnienia otrzymali:

              Tadeusz Ratyński kl. 2a

              Mateusz Kowalczyk kl. 4c

              Małgorzata Nielepkowicz kl. 4c

              Gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów w zmaganiach z zadaniami matematycznymi.

              Nauczycielka matematyki Hanna Czechowicz

              ZAWODY AKROBATYCZNE

              Uczennica Naszej szkoły - KAJA IDZIKOWSKA TRZYNASTA podczas Ogólnopolskich Zawodów Akrobatycznych Fly to New Sky w Błoniu!

              Kaja Idzikowska nie zwalnia tempa, a sobotnie zawody były jej piątymi w obecnym sezonie. Na każdych z nich plasowała się w czołówce swojej kategorii i tak też było tym razem. Kaja wykonała dwa układy na ścieżce gimnastycznej i po raz kolejny otarła się o ścisły finał zawodów pokazując jednak, że jest na stałym i świetnym poziomie w swojej sportowej karierze.

              Jednocześnie Kaja pomogła swojemu klubowi Zone Of Acrobatics zająć 3 miejsce na 17 zespołów z całej Polski.

              Gratulujemy!

              KONKURS RECYTATORSKI - ETAP SZKOLNY

              26.04.2023 r. odbył się etap szkolny XXI edycji Konkursu Recytatorskiego im. Jarosława Iwaszkiewicza "Rozmowa z Kamieniem - świat Wisławy Szymborskiej", którego organizatorem jest Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

              Do udziału w kolejnym etapie zakwalifikowali się uczniowie:​​​​​​

              1) w grupie młodszej:

              - Julia Maślakiewicz kl. 4b;

              - Ida Välitalo kl. 4b;

              - Mieszko Piaskowski kl. 5a;

              2) w grupie starszej:

              - Stefania Caruci kl. 7b;

              - Bartosz Parchan kl. 7b;

              - Patrycja Pruszyńska kl. 8c

              Życzymy powodzenia podczas przesłuchań w Muzeum Stawisku – już 18 maja!

              OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY AcroCup 2023

              KAJA IDZIKOWSKA Z KL. 6B DZIEWIĄTĄ AKROBATKĄ Ogólnopolskich Zawodów AcroCup 2023!

              W sobotę 29.04.23 r., w Dzierżoniowie odbyła się pierwsza edycja turnieju AcroCup, która zrzesza akrobatki z całej Polski - w tym zawodniczki Zone Of Acrobatics. Kaja Idzikowska zadebiutowała w formule SOLO i wywalczyła 9 miejsce w kategorii 11 - 12 lat.

              Kaja wykonała przygotowany wcześniej z trenerem p. Kacprem Millerem układ akrobatyczny z elementami tańca, który został przyjęty z dużym entuzjazmem przez widzów. Warto dodać, że rywalizowała Ona z dziewczynkami posiadającymi większe doświadczenie w tego typu startach, a Jej układ był jednym z najtrudniejszych w całych zawodach.

              Gratulujemy!

              MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MILANÓWKU INFORMUJE:

              Eko konkurs pn. „Tajna misja Szczurka Jurka” zakończony!

              Komisja konkursowa przyznała 4 nagrody główne oraz 6 wyróżnień (kolejność przypadkowa)

              Nagrody:

              • Weronika Pelc – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Milanówku

              • Aleksandra Wach – Integracyjna Społeczna Szkoła Podstawowa w Milanówku

              Ignacy Wróblewski – SP1

              Leonard Łuniewski – SP1

              Wyróżnienia:

              Hanna Piekarczyk – SP1

              • Celina Chałotowska – Integracyjna Społeczna Szkoła Podstawowa w Milanówku

              Małgorzata Chojecka – SP1

              Bogumiła Stupnicka – SP1

              Magdalena Siezieniewska – SP1

              Oliwia Ślesińska – SP1

              Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 14 maja o godz. 15:00 podczas obchodów Tygodnia Bibliotek!

              Wraz z Referatem Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią Urzędu Miasta Milanówka gratulujemy wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym oraz uczestnikom!

              Partnerem konkursu jest MZO w Pruszkowie Sp. z o.o.

              Gratulacje!

              MISTRZOSTWA POLSKI W KARATE TRADYCYJNYM W WIELICZCE

              Maciej Perzanowski z kl. 6b został Mistrzem Polski w Karate Tradycyjnym w konkurencji Kumite. Jest to ogromny sukces na skalę kraju. W wydarzeniu, które miało miejsce w Wieliczce wzięło udział ponad 700 karateków.

              Gratulujemy!

              Serdecznie gratulujemy Bartłomiejowi Błeszyńskiemu zaangażowania, umiejętności i zajęcia III miejscaIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu InstaLogik 2022/2023InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

              Druhny Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Milanówek Nikola Włodarczyk z kl. 8b i Kaja Idzikowska z kl. 6b 18 marca 2023 r., wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej ph. "Młodzież zapobiega pożarom" jest jedną z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i komend Państwowej Straży Pożarnej. Obie uczennice uzyskały w eliminacjach gminnych kwalifikacje do udziału w Turnieju na szczeblu powiatowym.

          • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT eTwinning
            • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT eTwinning

            • W czwartek 15 czerwca uczniowie klas 4a i 4c spotkali się online ze swoimi kolegami z Niemiec ze szkoły Staatliche Regelschule Katzhütte-Mellenbach w ramach projektu eTwinningowego PenPals in Europe. To był pierwsze spotkanie prowadzone w języku angielskim. Dzieci się przedstawiały i mówiły o swoich upodobaniach. Stresik był, ale to bardzo udany start!

              Projekt PenPals in Europe prowadzony jest przez trzy szkoły w trzech krajach. Czekamy teraz na spotkanie z dziećmi ze szkoły El Turó w Hiszpanii. Nad spotkaniami czuwa p. Anita Racka-Gozdek.

          • KLASY TRZECIE Z WIZYTĄ W TORUNIU
            • KLASY TRZECIE Z WIZYTĄ W TORUNIU

            • 2 czerwca 2023 r., klasy 3a i 3b odwiedziły Toruń. Wizytę w mieście rozpoczęły od wykonania pysznych pierników podczas warsztatów w Muzeum Piernika. Mogły tam zapoznać się z tajnikami wykonania i historią tychże słodkości. Następnie dzieci wraz z paniami udały się na spacer po Starówce Miasta, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków. Oczywiście był czas na pyszny posiłek i zakup toruńskich pamiątek. Czas szybko płynął... i już była pora wracać do domu. Pomimo zmęczenia długim spacerem, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i z postanowieniem ponownego odwiedzenia Torunia.

              Monika Piekut, Natalia Poncyliusz-Leszczyńska, Anna Sawwidis

          • KAPITANIE, MÓJ KAPITANIE!
            • KAPITANIE, MÓJ KAPITANIE!

            • Tymi słowami zwracali się do nowego nauczyciela literatury uczniowie Akademii Weltona, bohaterowie „Stowarzyszenia Umarłych Poetów” N. H. Kleinbaum. Z gronem uczniów klas ósmych wybraliśmy się  6 czerwca 2023r., na ostatni w tym roku szkolnym spektakl do Och Teatru. Spodziewaliśmy się zobaczyć wzruszającą opowieść o młodzieńczych marzeniach, trudnych wyborach, buncie przeciwko narzuconym zasadom. Oczywiście, nie zawiedliśmy się. Główną rolę - Johna Keetinga – nauczyciela stosującego nietypowe metody nauczania, zagrał Wojciech Malajkat, natomiast w surowego dyrektora Nolana wcielił się Mirosław Kropielnicki. Szczególnie podobała się nam wspaniała gra aktorów młodego pokolenia: Adriana Brząkały (Todd), Jędrzeja Hycnara (Neil), Radomira Rospondka (Knox), Jakuba Sasaka (Charlie), Aleksandra Sosińskiego (Steven) i Jędrzeja Wieleckiego (Richard). Zobaczyliśmy, jak w krzywym zwierciadle to, co nie zmieniło się od lat - szkolnym system, relacje uczniów z nauczycielami i z rodzicami, problemy dorastania. Historia, choć skończyła się tragicznie, niosła ze sobą wspaniałe i ważne przesłanie o tym, że mimo wszystko warto mieć marzenia i zmieniać rzeczywistość.

              Magdalena Wardzińska - nauczycielka j. polskiego

          • "DZIEŃ BEZ PLECAKA"
            • "DZIEŃ BEZ PLECAKA"

            • W piątek 2 czerwca Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas 4-8 do udziału w akcji "Dzień Bez Plecaka". W klasach młodszych również nie zabrakło chętnych do zabawy uczniów. 

              Zgodnie z nazwą, w tym dniu uczniowie przyszli na zajęcia bez plecaków. Nie oznacza to jednak, że zeszyty, podręczniki czy piórniki zostawili w domu. Plecaki szkolne zostały zastąpione w jakiś nietypowy i ciekawy sposób. Kreatywność dzieci i młodzieży była pod tym względem niezrównana! Okazało się, że "Dzień bez plecaka" w szkole nie ogranicza się jednak do uczniów. Wzięli w nim udział również nauczyciele, zostawiając w domach torebki, plecaki, teczki czy aktówki i przynieśli swoje rzeczy w równie pomysłowych i niekonwencjonalnych akcesoriach,

              Brawo Samorząd Uczniowski! Była świetna zabawa!

          • DZIEŃ DZIECKA 2023
            • DZIEŃ DZIECKA 2023

            • 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym dniu w naszej Szkole odbyły się: spotkania z twórcą Muzeum Gier i Komputerów, szkolny pokaz zdolności, pasji i zainteresowań naszych uczniów - "Mam talent" oraz zabawy taneczne Just Dance! Zaproponowane inicjatywy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Spotkanie z twórcą Milanowskiego Muzeum Gier i Komputerów to prezentacja pasji związanej z kolekcjonowaniem komputerów PC i konsoli z początku lat 90-tych i późniejszych, oprogramowania, czasopism i magazynów tematycznych oraz monitorów i urządzeń audio-wideo z lat 90-tych.

              Uczestnicy projektu "Mam talent" zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, plastyczne, instrumentalne, sportowe, akrobatyczne, taneczne oraz majsterkowanie, szydełkowanie itp. Mimo towarzyszącej niejednokrotnie tremie, wszyscy spisali się świetnie wykazując się odwagą i zaangażowaniem. Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w tym radosnym i twórczym przedsięwzięciu. Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa! Imprezę poprowadził nauczyciel języka polskiego p. Wojciech Morawski.

              Podczas długich przerw międzylekcyjnych w sali gimnastycznej zagościały grupy dzieci i młodzieży - entuzjastów zabaw tanecznych Just Dance.

              Dużym zainteresowaniem cieszyła się również fotogaleria ze zdjęciami pracowników Szkoły ph. "Zgadnij kto to?" I pomyśleć, że nauczciele i pracownicy Szkoły byli kiedyś takimi "słodziakami", że aż trudno było niektórych rozpoznać. Zabawy było co niemiara!

          • I JUŻ PO EGZAMINIE...
            • I JUŻ PO EGZAMINIE...

            • Nasi ósmoklasiści przetrwali egzaminacyjny maraton. Zmierzyli się z językiem polskim, matematyką oraz językiem angielskim. Mimo lekkiego stresu nie zabrakło uśmiechów i dobrego humoru.

          • ZIELONY KONCERT 2023
            • ZIELONY KONCERT 2023

            • Już niebawem, bo 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki, w czerwcu kolejne radosne wydarzenia to… Dzień Dziecka i Dzień Ojca, dlatego też w piątek 19 maja 2023 r., odbyła się w naszej Szkole kolejna edycja Zielonego Koncertu pod hasłem: „Moja wesoła rodzinka”. Wiele radości i uśmiechów na twarzach licznie zgromadzonych w sali gimnastycznej widzów, wywołały humorystyczne scenki przygotowane przez młodych aktorów (Martyna Ligęza, Hanna Szorc, Milena Smolińska, Natalia Sawicka, Karolina Strzelczyk, Aleksandra Skoneczna, Maksym Lisniak, Tymoteusz Hołub, Antoni Olejniczak, Juliusz Jarek, Patrzyk Brzezowski) pod kierunkiem wychowawczyni klasy 3a p. Natalii Poncyliusz – Leszczyńskiej, z fantastycznym udziałem ucznia klasy 7b Bartosza Parchana oraz Mai Misteckiej z klasy 8c w roli narratora. Wspaniali recytatorzy (Natalia Kurant, Magda Siezieniewska, Michalina Czarnecka, Zofia Romańska, Katarzyna Skiba, Maja Rybka, Olaf Szymański, Joanna Siezieniewska, Iga Lenart), zaprezentowali wiersze o rodzinie w połączeniu z prezentacją multimedialną. Były popisy instrumentalne w wykonaniu uczniów z kl. 2b, 2a i 3a na Bum Bum Rurkach w utworze „Clap, Calp Song” oraz „Letkiss, letkiss” H. Strassera i „Marsz turecki” W. A. Mozarta w opracowaniu rytmicznym na instrumentach perkusyjnych. Zespół wokalny „Arfik” wyśpiewał radośnie i entuzjastycznie piosenki: „Moja wesoła rodzinka”, „Mama w kuchni”, „Na majówkę”, „Walczyk dla mamy”, „Piosenka dla taty”, „Familijny blues” oraz „Familijny rock`n`roll”. Wzruszającym akcentem Koncertu była wykonana przez zespół "Arfik" piosenka „Dom” z repertuaru Cleo, dedykowana rodzinom z Ukrainy. O miły, uroczy i sympatyczny przebieg naszego Koncertu zadbały Izabella Sobieszczuk i Aleksandra Andraszewska z klasy 8c. Realizacji akustycznej imprezy podjęli się chłopcy z klasy 6b: Norbert Lewandowski, Sebastian Ślesiński oraz Tymon Gruziel. Pomysłodawczynią i reżyserem tego rodzinnego spotkania była p. Beata Osiadacz. Ogromną radość sprawiła nam obecność najmłodszych widzów, a Rada Rodziców przygotowała pyszności w kawiarence - dziękujemy!

              Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością!

          • INNOWACJA „BAŚNIE ŚWIATA” ZREALIZOWANA!
            • INNOWACJA „BAŚNIE ŚWIATA” ZREALIZOWANA!

            • Były to zajęcia czytelniczo-historyczno-geograficzno-plastyczne. Głównymi celami innowacji było wprowadzenie ciekawych zajęć dla uczniów z kl. 1-3 korzystających ze świetlicy szkolnej, zainteresowanie historią, geografią, wykorzystanie umiejętności i chęci wykonywania przez dzieci prac plastycznych, rozwijanie czytelnictwa.

              Zajęcia prowadziłam z użyciem mapy ściennej, która wśród młodszych dzieci budzi duże zainteresowanie. Odnajdywaliśmy teren, którego dotyczyły zajęcia. Oglądając mapę, szukaliśmy charakterystycznych miejsc geograficznych i metodą „burzy mózgów” dzieci określały geograficzne ukształtowanie terenu i położenie. Opowiadałam o kulturze danego miejsca, pokazując kilka charakterystycznych miejsc lub wytworów kultury. Czytałam baśń napisaną w omawianym rejonie, po czym uczniowie wykonywali prace plastyczne.

              Zrealizowałam następujące tematy:

              • baśń azerbejdżańska O sierocie - wykonaliśmy karty do teatrzyku kamishibai;
              • legenda bratysławska Dobry duch Dunaju - wykonaliśmy duchy z bibułek,
              • baśń czukocka Dziewczyna i miesiąc - wykonaliśmy zimowe renifery,
              • baśń angielska Mądrzy ludzie z Gotham - wykonaliśmy trzymające się za ręce ludziki z papieru,
              • baśń chińska Tajemnica wielkich rzek - wykonaliśmy chińskie smoki.

              p. Nina Pietrzak